Používané materiály

LEN

Ač se to dnes nezdá, v minulosti na našem území patřil mezi rozšířené plodiny, bohužel umělá vlákna ho v druhé polovině 20. století vytlačila. Dnes již víme, že plast není správná cesta. Ve starých chalupách určitě narazíte na lněné kousky, které nosily naše babičky a dědečkové. Pohádku o Krtečkovi a kalhotkách zná také snad každý.

Vlastnosti: Výhodou lněných látek je, že jsou chladivé a antibakteriální, to oceníte především v teplých parných měsících. Len je prodyšný, ale zároveň velmi pevný. Skvěle se hodí na letní oděvy. Při nevhodném zacházení se mačká. Lněné věci nemůžete zmuchlat a někde pohodit, ale pokud se o ně dobře staráte, odmění se vám velmi pohodlným zážitkem při nošení.

 

BAVLNA (BIO)

Biobavlna se od konvenční bavlny liší především v (ne)používání pesticidů. Bavlna se pěstuje zhruba na 3% procentech zemědělské půdy na světě, přitom na její pěstování je využito až 20% veškerého objemu pesticidů. Bohužel z celkového množství tvoří ekologická produkce jen 1%.

Používáme pleteniny z česané BIO bavlny nejvyšší kvality s certifikacemi OEKO-TEX STANDARD 100, GOTS - Natural Textile a ISO 14001:2004, splňující nejnáročnější kritéria na kvalitu. Při výrobě BIO bavlny jsou dodržovány přísné technologické postupy bez použití chemikálií a pomocných přípravků.

Vlastnosti: BIO bavlněné látky mají vyšší kvalitu, vyhnou se chemikáliím, které ničí vlákno a zhoršují vlastnosti běžné bavlny. Zároveň je vhodná pro alergiky.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.