Náš příběh

Vize CleanWear®

Umožnit lidem oblékat se do udržitelného a kvalitního oblečení vyrobeného v České republice.


Jsme  Lubomír Jiřišta  a  Luboš Ducháček, dva kluci z podhůří Krkonoš, kterým není lhostejné co se děje kolem nás. Od malička jsme v našem okolí sledovali, jak je důležité žít v souladu s přírodou, mít k ní respekt a vracet jí zpět to, co nám dává. V rámci naší rodinné firmy navrhujeme a vyrábíme oblečení z předních materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Dbáme na kvalitu, pohodlí a dlouhou životnost našich výrobků. Stále pracujeme na rozšiřování sortimentu a věříme v udržitelný textilní průmysl. Jsme CleanWear!

Příroda a udržitelnost na prvním místě

Masový textilní průmysl patří mezi jednu z nejničivějších oblastí, která poškozuje planetu.  Začalo nám vadit, jakým způsobem je kvůli pěstování materiálu na výrobu oblečení nadměrně  zatěžováno životní prostředí. Po jednotlivých zemědělských a výrobních cyklech v půdě zůstávají látky, které jsou škodlivé pro okolní faunu i flóru. A to po dlouhé roky. Věděli jste, že na samotné pěstování bavlny se používá nejvíce pesticidů ze všech komodit na světě? V případě užívání umělých vláken pro změnu vznikají mikroplasty, které zamořují vodu.

Dalším vykřičníkem je dnešní stav rychloobrátkové módy, který je dle nás dlouhodobě neudržitelný. Každý den se vyrábí nové produkty a souběžně tak vznikají tisíce tun vyřazeného oblečení, které se každý rok vyhodí nebo spálí. Někteří výrobci dokonce využívají i dětské práce. Toto je pouze zlomek faktorů, se kterými nesouhlasíme a chceme je změnit. Proto jsme založili CleanWear a vyrábíme oblečení, za které se nemusíme stydět. 

Podpora tuzemské výroby

Abychom se vyvarovali výše zmíněnému, rozhodli jsme se, že budeme vyrábět oblečení z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zároveň podpoříme domácí textilní průmysl. Materiály na naše produkty, včetně nití a knoflíků, pochází od českých dodavatelů. Nákupem našich produktů tak pomáháte i mnoha dalším tuzemským firmám. Oblečení je ušito českými švadlenami, které za práci dostávají spravedlivě zaplaceno. V neposlední řadě je velkým benefitem také minimalizování logistiky. Díky snížení dovozu tak šetříme životní prostředí i s ohledem na úsporu spotřeby paliv a snižování emisí.

Proč právě len? 

Len jsme si vybrali hned z několika důvodů. Jedná se o přírodní materiál, který je nenáročný na pěstování. Vyroste i v horských podmínkách, a proto je to pro nás také obnova tradice, ve které se u nás v podhůří Krkonoš historicky len pěstoval a následně i zpracovával. Na mnoha místech z této tradice však nyní bohužel zbývají již jen opuštěné budovy textilek. Vzhledem k vlastnostem lnu je lněné oblečení ideální pro letní dny. Látka sama o sobě je chladivá, vzdušná a zároveň pevná. V našem oblečení se tak díky tomu budete cítit mnohem příjemněji. Více o lněném oblečení zde.

 

Máte dotaz ohledně produktů? 

Zajímá vás proces návrhu, výroby nebo cokoli jiného?

Máte nápad, jak můžeme naše produkty vylepšit?

Napište nám na email: info@cleanwear.cz nebo využijte kontaktní formulář.

Jsme tu pro Vás!

Váš CleanWear - vyrobeno v souladu s přírodou

 

Napsali o nás 

Česká zemědělská univerzita

PointCast

Flowee.cz
Jak vybrat příjemný letní outfit a zároveň pomoci planetě? Známe řešení!
Lokala.cz
Rozhovor s Lubomírem a Lubošem o značce CleanWear, výrobcem pánských kalhot a košil ze lnu
Alpaka app Představujeme značku CleanWear, za kterou stojí dva kluci z podhůří Krkonoš 


 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz